رپورتاژ

بهای زمین در شهرک‌های صنعتی افزایش نمی‌ یابد

علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: سال آینده بخش عمده ای از مشکلا ت واحدهای صنعتی برطرف خواهد شد.
معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت با تاکید بر اینکه بیش از ۶۰ درصد بنگاه های اقتصادی مشکل نقدینگی و مدیریت بنگاه داری دارند، گفت : در سال آینده تمامی زیرساختهای اساسی ،روبنایی و زیباسازی شهرکهای صنعتی ، توسعه می یابد.
وی با بیان اینکه قیمت زمین در شهرکهای صنعتی در سال آینده افزایش نخواهد یافت، تصریح کرد: اصلاح اساسنامه شهرکهای صنعتی تحویل مجلس شورای اسلامی می شود و امیدواریم هر چه سریعتر در دستور کار قرار بگیرد.
به گفته یزدانی در دولت تدبیر و امید بیش از ۹۶ هزار ۶۸۳ جواز صنعتی در کشور صادرشده که سهم استان کهگیلویه بویراحمد ۵۷۲ جواز صنعتی است.
وی با بیان اینکه نوع نگاه مردم به خدمات تغییر کرده است، گفت: نمی توانیم همواره با روش سنتی کار خود را انجام بدهیم باید باتوجه به نوع نگاه مردم نوع خدمت را تعریف کنیم
یزدانی با اشاره به ضعف بنگاه های تولیدی و اقتصادی در آموزش و پژوهش افزود: ما نه تنها وظیفه داریم به شرکت های تولیدی و صنعتی به لحاظ تسهیلات برای رونق کمک کنیم بلکه باید به این شرکتها مشاوره ای بدهیم که در آینده دوباره گرفتار مشکلات نشوند.
وی یادآور شد: دولت تدبیر و امید همه تلاش خود را برای حمایت از صنعت و تولید قرار داده و به همین منظور ۵۰ درصد هزینه حضور در نمایشگاه ها را متقبل شده ضمن آنکه ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی شرکتهای که مشمول جریمه تاخیر مورد بخشودگی قرار گرفت.
یزدانی با حضور در ناحیه صنعتی ناصرآباد گچساران(امامزاده جعفر) از کارخانه ها و واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد که در دولت تدبیر و امید به چرخه تولید بازگشته اند، بازدید کرد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در نشست صمیمی با صنعتگران واحد های تولیدی شهرکهای صنعتی گچساران تصریح کرد: به گواه صندوق بین الملیی پول و مجمع جهانی اقتصاد نرخ تورم در این دولت از ۴۰ درصد به ۸٫۷ درصد رسیده و غیر قابل انکار است.
یزدانی با بیان اینکه در جریان مشکلات بانکها و واحدهای تولیدی هستیم، افزود : دولت به دنبال تاسیس بانک توسعه بنگاه های خرد، متوسط و کوچک است تا گره مشکلات این بخشها گشوده شود و این روش در دنیا نتیجه داده است.
وی تاکید کرد: سال آینده ۳۰ درصد عوارض مالیات بر ارزش افزوده را در خود شهرکها خرج می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *