رپورتاژ

آغاز بکار نمایشگاه بین المللی تکنولوژی های نوین ساختمانی

این نمایشگاه با حضور ده ها شرکت بزرگ داخلی و خارجی و همچنین وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای مرتبط با ساخت و ساز کشور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت و شرکت کنندگان در آن جدیدترین تولیدات و خدمات خود را در معرض دید مخاطبان قرار داده اند.
در چهارمین نمایشگاه بین المللی نما، سازه و تکنولوژی های نوین ساختمانی ۱۴۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و کشورهای چین ، ترکیه و پاکستان، نوین ترین و پیشرفته ترین طرح ها، برنامه ها و پروژه های خود را در سه حوزه سازه ها، نماها و تکنولوژی های نوین ساختمانی ارائه کرده اند.
در چهارمین نمایشگاه بین المللی نما، سازه و تکنولوژی های نوین ساختمانی که در فضائی بالغ بر ۸ هزار متر مربع در سالن ۸ – ۹ و فضای باز نمایشگاه برپا شده است، ۸۲ شرکت داخلی و ۵۸ شرکت خارجی حضور و مشارکت دارند.
در بخش سازه؛ انواع سازه های فلزی، سازه های بتنی، سازه های پیش ساخته فولادی سبک، سازه های ترکیبی، سازه های فولادی گالوانیزه، سازه های سبک و فناوری های نوین سازه ها – در بخش نما نیز انواع نماهای سنتی، نماهای نوین، نمای کامپوزیت، نمای شیشه ای، نمای سنگی، نمای آجری، نمای گرانیت، نمای مرمریت، نمای سیمانی، نمای گچی و ماشین آلات و تجهیزات برش و در بخش تکنولوژی های نوین نیز انواع طرح ها و پروژه های سبک سازی ساختمان، مجتمع سازی، کانال های پیش ساخته و جمع آوری آبهای نما، عایق های حرارتی و صوتی، بلوک های سبک دیواری، پنل دو جداره، شیشه های سکوریت نشکن نما، پوشش سقف های مرکب فولادی، عایق های پلاستر اکولوژیک و دیگر طرح ها تولیدات نوین ساختمانی ارائه شده است.
همچنین در این نمایشگاه مجموعه های خدمات مشاوره طراحی، معماری و دکوراسیون و مجموعه های مربوط به ساختمان‌های هوشمند، ساختمان‌های انرژی صفر، بهینه‌سازی فضای پارکینگ و مؤسسات ارایه دهنده سیستم ‌های جامع مدیریت آپارتمان‌ به ارایه خدمات خود می پردازند.
چهارمین نمایشگاه بین المللی نما، سازه و تکنولوژی های نوین ساختمانی با هدف توسعه فناوری های های نوین در ساختمان سازی، توجه به مقاوم و سبک سازی ساختمان ها، توجه ویژه به زیباسازی شهری متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی ، معرفی خلاقیت ها و ظرفیت های کشور در حوزه صنعت ساختمان ، تبادل فناوری محصولات میان شرکت کنندگان داخلی و خارجی، آشنایی تولیدکنندگان و صنعت گران با نوآوری ها، پیشرفت های سایر کشورهای پیشرفته و تلاش برای رسیدن به استانداردهای جهانی صنعت ساختمان برگزار شده است.
امروزه صنعت ساخت و ساز یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی هر کشوری محسوب می‌شود و با توجه به تولید صنعتی، نه تنها شاخص‌های پایه یعنی منابع، زمان و کیفیت مدیریت می شود، بلکه شاخص‌های اساسی نظیر ایمنی، پایداری و مصرف بهینه انرژی نیز تحقق می‌یابد لذا در این نمایشگاه تلاش شده است تا زمینه توجه و توسعه تکونولوژی های ساختمانی فراهم شد.
برگزاری چند نشست علمی، آموزشی با حضور صاحبنظران و استادان دانشگاهها و حضور برخی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهرداران و معاونان شهرداری ها ، برخی ار اعضای شوراری اسلامی شهرها و مجمع سازان و دانشجویان از برنامه های جانبی این نمایشگاه است.
چهارمین نمایشگاه بین المللی سازه، نما و تکنولوژی های نوین ساختمانی تا ۹ اسفند هر روز از ساعت هشت و نیم تا ۱۶ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقه مندان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *