رپورتاژ

ارائه دانش ایفکتیس برای جلوگیری از تکرار حادثه پلاسکو

دانیل ژویه، مدیر هلدینگ ایفکتیس در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری میان هلدینگ ایفکتیس و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با ابراز تاسف از وقوع حادثه پلاسکو افزود : هدف اصلی از امضای این تفاهمنامه ارتقای ایمنی ساختمان‌های ایران در برابر آتش است و با توجه به اینکه ما دارای تجربه ۵۰ ساله در ارائه دانش این حوزه در کشورهای فرانسه، هلند و ترکیه هستیم امضای این تفاهمنامه می‌تواند کمک زیادی به ایران باشد.
ژویه افزود: نقش سیستم‌های ساختمانی در ایمنی بسیار مهم است تا شاهد اتفاقات تلخ و حریق نباشیم و لازم است از همان وموادی که محقق در آزمایشگاه مورد تست و ازیابی قرار می‌دهد در ساختمان‌ها استفاده شود.
مدیر هلدینگ ایفکتیس گفت: ایفکتیس دارای امکانات آزمایشگاهی خوبی برای حوزه‌های زلزله و کنترل مصالح ساختمانی است. از سوی دیگر با اینکه ایران دارای صنایع ساختمانی بزرگی است هنوز در آغاز راه قرار دارد و باید تا رسیدن به بازار جهانی و صادرات گام‌های بلندتری بردارد.
وی با بیان اینکه وقوع حادثه پلاسکو بسیار تاسف‌بار است، افزود: این حادثه تبعات منفی دارد و دارای تاثیر منفی بر جذب توریسم است و ما آماده هستیم که دانش فنی و تجربه خود را برای ایمن کردن ساختمان‌های جدید و نیز ارتقای ایمنی ساختمان‌های قدیمی در اختیار قرار دهیم.
ژویه گفت: در ۱۹۰۹ ، حادثه‌ای در یکی از تونل‌های فرانسه رخ داد که منجر شد نقاط ضعف را بشناسیم و دریابیم که با وجود مقررات موجود گاه مسائلی نادیده گرفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *