رپورتاژ

۵۵درصد مسکن مهر در دولت یازدهم واگذار شده است

به نقل از پایگاه خبری وزرات راه و شهرسازی طرح مسکن مهر از سال ۱۳۸۶ به موجب بند د تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۸۶ شروع و در چارچوب قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن ادامه یافت ، در اجرای این طرح در مجموع برای ۲ میلیون و ۲۰۳ هزار واحد با بانک های عامل ، قرارداد منعقد شده است.
تاکنون از کل واحدهای مذکور، کار ساخت یک میلیون و ۹۲۸ هزار واحد به اتمام رسیده ( و بقیه واحدها به صورت نیمه تمام در مراحل مختلف ساخت قرار دارند) که از این تعداد تاکنون تعداد یک میلیون و ۸۱۰ هزار واحد افتتاح شده است.
عملکرد دولت یازدهم از واحد های افتتاح شده طی سه سال اخیر ۸۰۰ هزار واحد بوده و قرار است با افتتاحاتی که دز آینده انجام می شود، شمار افتتاح در این دولت از مرز ۸۴۴ هزار واحد بگذرد.
اساسی ترین مشکل این طرح برای اسکان مردم، عدم تامین به موقع خدمات زیربنایی ( آب ،برق ، گاز و فاضلاب) و کمبود خدمات روبنایی ( مدرسه ، مسجد ، کلانتری ، درمانگاه و …) بوده و در حال حاضر برغم اتمام حدود ۲۰۰ هزار واحد از نظر ساخت به دلیل تکمیل نشدن خدمات زیربنایی ، تحویل آن ها به متقاضیان میسر نشده است.
امیدواریم با تامین اعتبار مورد نیاز و با تلاش مضاعف دستگاه های ذیربط ، نسبت به ارایه خدمات اعلام شده اقدام تا امکان اسکان متقاضیان تا پایان سال جاری فرام شود.
همچنین قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ، در طرح مسکن مهر چندی پیش عملکرد وزارت راه و شهرسازی دولت فعلی در تحویل واحدها به متقاضیان نسبت به دو دولت پیشین را ۵۵ درصد اعلام کرده و گفته بود: ۵۵ درصد از کل واحدهای واگذار شده در دولت تدبیر و امید به متقاضیان تحویل داده شده است که بدون شک نسبت به دوره قبلی رقم بسیار چشمگیری را نشان می دهد.
به گفته وی ۱۶۲ شهر درکشور دارای سایت مسکن مهر هستند که تاکنون پروژه های مسکن مهر در ۸۰۲ شهر از نظر ساخت و در ۴۸۸ شهر از تمامی جهات به پایان رسیده است.
البته کیفیت واگذاری ها نیز در دولت یازدهم بهتر بوده چون همراه با امکانات روبنایی و زیربنایی همواره مد نظر بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *