رپورتاژ

روش های درزگیری درب و پنجره چوبی

فاصله بین درب چوبی و چهارچوب آن باید کاملا پر شود. در پنجره ها نیز درز بازشو و چهارچوب باید گرفته شود. برای این کار می توان از پر کن ها در انواع مختلفی تولید می شوند و قیمت آن ها معمولا بسیار پایین است. ساده ترین نوع این درزگیر ها که برای درب لابی نیز استفاده می شود این درزگیر درب ها بر روی یک نوار چسب نصب شده اند تشکیل می شوند. عمر آن ها کوتاه بوده و بعد از یک یا دو سال باید تعویض گردد. در درب های hdf از درزگیرها گرانتری استفاده می شود که عمر آن ها نسبت به درب لابی چوبی بیشتر می باشد. نکته مشترک در مورد درزگیر درب ها این است که همگی در طی مدت عمرشان چندین برابر قیمت خود در مصرف سوخت صرفه جویی می کنند.در نتیجه استفاده از آنها بسیار مفید می باشد. جنس درزگیر ها بسته به نوع درب (درب چوبی – درب آلومینیومی – درب فلزی و درب آهنی) متفاوت می باشد که می تواند از جنس لاستیک و یا پلاستیک باشد. این درزگیر ها متناسب با محلی که قرار است نصب شوند اشکال مختلفی دارند و توسط چسبی که در پشت خود دارند به راحتی دور درب چوبی لابی و.. نصب می شوند. از مدل های چسب دار فقط در جاهایی می توان استفاده کرد که سطوح زیر چسب صاف باشد و چسب بتواند روی آن بچسبد. برای گرفتن درز درب های چوبی مانند درب hdf به کمک یه نجار یا آهنگر نیاز می باشد ولی مطمئن باشید این کار به زحمتش می ارزد. درب لابی درزگیری یا پنجره کشویی معمولا مشکل تر می باشد. برای این کار از مدللی استفاده می شود که بر روی چارچوب پیچ می شود ور روی درز ها می پوشانند اگر می خواهید یک پنجره یا درب تمام چوب لابی را بخرید و یا سفارش ساخت ان را بدهید حتما از درزگیرهای استفاده کنید که خود سازنده ان را نصب می کند. اگر درب ها که به هوای آزاد یا فضاهای گرم نشده مانند راه پله انبار پارکینگ و درب ورودی باز می شوند بسته نشوند به هوای سرد اجازه می دهند که وارد ساختمان شود و به این ترتیب مقدار زیادی حرارت را به هدر می دهند توجه داشته باشید که هدر رفتن حرارت یعنی بالا رفتن هزینه ها و افزایش آلودگی محیط زیست است.

پر کردن منافذ و شکاف درب ها

جاهایی که احتمال وجود شکاف و منفذ در آنها خیلی زیاد است عبارتند از:

۱- دور چارچوب درب ها و پنجره ها

۲- کانال های کولر و اطراف آن ها

۳- اطراف پوشش کف خانه در خان های ویلایی

۴- اطراف لوله های آب و گاز و فاضلاب

۵- اطراف کولر های آبی و گازی نصب شده روی دیوار درب و یا پنجره و یا بین دیوار ها و اجزای غیر بنایی مانند اجزای چوبی سقف و…

برای پر کردن شکاف درب لابی چوبی و درب hdf می توان از مصالح ساختمانی ویژه نیز استفاده نمود در جاهایی که مستقیما با هوای باز در تماس هستند یا نمی توان از مصالح ساختمانی استفاده نمود می توان از پر کن ها سیلیکونی که در بازار وجود دارند استفاده نمود.

فراچوب سازنده انواع درب های تمام چوبی (درب لابی – درب hdf و…) آماده خدمت رسانی به شما سروران گرامی می باشد

۰۳۱۳۴۳۴۱۱۱۱

۰۹۱۳۳۱۷۲۹۵۷

۰۹۱۳۰۶۶۰۰۵۰

فراچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *